کاربردهای جالب موز و پوست موز

موز حاوی مواد معدنی و خواص بسیار زیادی است که علاوه بر خوردن آن کاربردهای بسیار زیاد دیگری نیز دارد. برخی اوقات موز بیش از حد رسیده و سیاه میشود که اغلب در این شرایط افراد موز را دور می ریزند. جالب است که بدانید با موز های رسیده و سیاه شده کارهای بسیار زیادی می توانید انجام دهید.

استفاده از موز رسیده در زیبایی

یکی از بهترین درمان ها برای آکنه استفاده از موز است. چرا که موز ارزش تغذیه ای بسیار بالایی دارد. کافیست قسمت سفید پوست موز را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست صورت خود و جایی که دچار آکنه شده است ماساژ دهید. بهتر است تا چند دقیقه بعد از آن نیز به صورت خود چیزی نزنید. سپس صورت خود را شستشو دهید.

 106y_surprising-uses-for-banana-peels.jpg

ساخت ماسک مو با موز رسیده

موز رسیده را با یک عدد آووکادو و دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل به خوبی ترکیب کنید تا مخلوط یکنواخت به دست آید. سپس این ترکیب را روی موی سر قرار دهید و بعد از نیم ساعت موها را آبکشی کنید. این ماسک برای تقویت و تغذیه مو بسیار مفید است.  

تمیز کردن کفش با استفاده از پوست موز

برای تمیز کردن و براق کردن کفش ها کافیست قسمت سفید پوست موز را کفش ها بمالید. خواهید دید که کفش ها بسیار براق و تمیز خواهد شد. البته توجه داشته باشید که این تکنیک برای کفش های چرمی موثر است.

 0g92_4-surprising-uses-for-bananas.jpg

دفع حشرات در باغداری با استفاده از موز

اگر قصد دارید تا حشرات را دفع کنید و می خواهید برای این کار از روش غیر سمی استفاده کنید، کافیست یک پیمانه سرکه سیب، یک پیمانه آب و یک عدد موز را با هم ترکیب کنید و در داخل یک ظرف قرار دهید. روی ظرف را پلاستیک کشیده و نقاطی از آن را سوراخ کنید. به این ترتیب حشرات داخل ظرف جذب شده و در آن جا گیر می‌افتند.

bz0u_3amazing-benefits-and-uses-of-banana-peels.jpg


/ 0 نظر / 80 بازدید